Výstava "Život v bavlne"- pozvánka

Názov: Výstava Život v bavlne
Miesto: Areál Spojenej školy, I. Krasku Púchov (Kolonka)
Trvanie: 4.10.-11.10.2021
Pozývame vás na výstavu zameranú na podmienky pestovania bavlny v Indii, ktorá je súčasťou celoslovenskej dobrovoľníckej akcie Výstava na stromoch.
Na 14 A2 plagátoch sa približujú dôležité informácie, ako vyše 100 miliónov rodín z celého sveta je finančne závislých od produkcie bavlny. Väčšinou žijú v biede a nemajú dosť prostriedkov na to, aby dokázali pokryť náklady na jedlo, zdravotnú starostlivosť, vzdelávanie, nákup semien, agrochémiu a náradie. Na výrobu jedného bavlneného trička je potrebných 2 700 litrov vody, čo je množstvo tekutín pre jedného človeka zhruba na 900 dní. 90 % bavlny v Indii je GMO, ktorú na trh priviedla spoločnosť Monsanto. Len v Indii pracovalo v roku 2014 na bavlníkových plantážach 200 000 detí mladších ako 14 rokov. Nadmerné zadlženie rieši ročne len v Indii 23 000 ľudí samovraždou požitím pesticídov.

Výstava na stromoch je výstavový happening na podporu dôstojnej práce. Akcia sa koná každý rok v októbri počas Týždňa dôstojnej práce. Minulý rok bola výstava zameraná na podmienky pestovania kakaa.
Tohtoročná výstava "Život v balne" sa koná na vyše 20 miestach Slovenska www.vystavanastromoch.sk.
Akciu koordinuje nezisková organizácia Fairtrade Česko a Slovensko.